Japansk keramik

Japansk keramik
Japansk keramik
Japansk keramik
Japansk keramik
Japansk keramik
Japansk keramik
Japansk keramik
Japansk keramik
Japansk keramik
Japansk keramik

Klubbat för:

450 SEK

Utropspris

1 200 SEK

FAT, SKÅL, MUGG med lock, keramik, Japan, 1900-tal, beige och blå glasyr, fatet med olivgrön glasyr med violetta inslag, delvis märkta, fatets diameter 22 cm

Mugg med nagg, bruksslitage, tilvlerkningsdefekter

302501

2015-03-28