Japansk vas och skålfat

Japansk vas och skålfat
Japansk vas och skålfat
Japansk vas och skålfat
Japansk vas och skålfat
Japansk vas och skålfat
Japansk vas och skålfat
Japansk vas och skålfat
Japansk vas och skålfat

Klubbat för:

450 SEK

Utropspris

1 000 SEK

VAS, SKÅLFAT, keramik, Japan, 18/1900-tal, vasen glaserad i celadon, med dekorhänklar, fatet med gråblå dekor mot vit bakgrund, vasens höjd 8 cm skålfatets diameter 14 cm

Sprickor, vasen med lagning i gulmetall

302504

2015-03-28