Tekanna spegel och snusflaska

Tekanna spegel och snusflaska
Tekanna spegel och snusflaska
Tekanna spegel och snusflaska
Tekanna spegel och snusflaska
Tekanna spegel och snusflaska
Tekanna spegel och snusflaska
Tekanna spegel och snusflaska
Tekanna spegel och snusflaska

Klubbat för:

1 100 SEK

Utropspris

1 200 SEK

TEKANNA, SPEGEL, SNUSFLASKA, brons respektive glas, 18/1900-tal, Japan, tekannan och soegeln med reliefdekor, snusflaskan bemålad med figurscen, tekannas höjd ink hänkel 19 cm

Snusflaskans lock ej ursprungligt, slitage

302505

2015-03-28