Tekanna spegel och snusflaska
Klubbat för:
1 100 SEK
Utropspris
1 200 SEK
TEKANNA, SPEGEL, SNUSFLASKA, brons respektive glas, 18/1900-tal, Japan, tekannan och soegeln med reliefdekor, snusflaskan bemålad med figurscen, tekannas höjd ink hänkel 19 cm
Snusflaskans lock ej ursprungligt, slitage
302505
2015-03-28