Kanna och figurin i grön sten
Klubbat för:
950 SEK
Utropspris
1 500 SEK
KANNA, FIGURIN, grön sten, Kina, 1900-tal, figurin föreställande stående kvinnogestalt med solfjäder, kanna med reliefdekor samt lockknopp i form av fabldjur, höjd ca 8-13 cm
Nagg, figurin monterad på sockel
302626
2015-03-30