Kanna och figurin i grön sten

Kanna och figurin i grön sten
Kanna och figurin i grön sten
Kanna och figurin i grön sten
Kanna och figurin i grön sten
Kanna och figurin i grön sten
Kanna och figurin i grön sten
Kanna och figurin i grön sten
Kanna och figurin i grön sten

Klubbat för:

950 SEK

Utropspris

1 500 SEK

KANNA, FIGURIN, grön sten, Kina, 1900-tal, figurin föreställande stående kvinnogestalt med solfjäder, kanna med reliefdekor samt lockknopp i form av fabldjur, höjd ca 8-13 cm

Nagg, figurin monterad på sockel

302626

2015-03-30