Bok om silverstämplar mm

Bok om silverstämplar mm
Bok om silverstämplar mm

Klubbat för:

2 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

SILVER. (2) ANDRÉN, ERIK, o.a., Svenskt silversmide 1520-1850. (IV.) Guld- och silverstämplar, Stockholm 1963.
Pergamentband. Standardverk över svenska guld- och silversmedar och deras stämplar, MUNTHE, GUSTAF. Falk Simons silversamling, Stockholm 1938.
4:o. Över 200 planscher, samt stämplar.
Blått hfrbd. Tryckt i en upplaga av 950 numrerade ex. 2 volymer.

Lätt nötta band

302651

2015-04-01