Kamera Leica III Chrom

Kamera Leica III Chrom
Kamera Leica III Chrom
Kamera Leica III Chrom
Kamera Leica III Chrom
Kamera Leica III Chrom
Kamera Leica III Chrom

Klubbat för:

3 400 SEK

Arviointi

3 000 SEK

Kuvaus

LEICA, III Chrom, kamera, nr 139324, tillverkningsår 1934, objektiv Leitz Elmar 1:3,5 F=50 mm, fodral i läder, ägarmärkt Gustaf L-M Ericsson, KAK Stockholm M.16,
OBJEKTIV, Ernst Leitz Wetzlar Summaron 35 mm f. 3.5 i tillhörande originalask, medföljer bok C. Emmermann "Leica Technik".

Proveniens: Gustaf L-M Ericsson, son till L-M Ericsson.

Kuntoraportti

Bruksslitage

302706

Päivämäärä:

2015-04-04