Vy över Prag graverad av Lechleitner

Klubbat för:

850 SEK

Utropspris

1 000 SEK

VY ÖVER PRAG. LECHLEITNER, J. G. Pohled na Prahu s. Petrina. Wimariae (Weimar), Landes industrie comptoir, utan år, troligen tidigt 1800-tal.
Graverad vy över Prag, ca 31x75,5 cm.

2 lagningar i himlen, några små revor i marginalen,

302849

2015-03-31