Vy över Prag graverad av Lechleitner
Klubbat för:
850 SEK
Utropspris
1 000 SEK
VY ÖVER PRAG. LECHLEITNER, J. G. Pohled na Prahu s. Petrina. Wimariae (Weimar), Landes industrie comptoir, utan år, troligen tidigt 1800-tal.
Graverad vy över Prag, ca 31x75,5 cm.
2 lagningar i himlen, några små revor i marginalen,
302849
2015-03-31