Prydnadsägg med handmålad dekor

Klubbat för:

2 200 SEK

2 500 SEK

PRYDNADSÄGG, porslin, 1900-talets första hälft, meissenliknande märke, delvis handmålat och förgyllt, invändigt förgyllt, på ställning, höjd ca 14, längd ca 20 cm

302986

2015-04-01