Fat Kina 1800-tal Qing

Fat Kina 1800-tal Qing
Fat Kina 1800-tal Qing
Fat Kina 1800-tal Qing
Fat Kina 1800-tal Qing
Fat Kina 1800-tal Qing
Fat Kina 1800-tal Qing
Fat Kina 1800-tal Qing
Fat Kina 1800-tal Qing

Klubbat för:

850 SEK

Arviointi

2 000 SEK

Kuvaus

FAT på fot, porslin, Kina, 1800-tal, polykrom dekor med motiv av tuppar i blommande landskap, brätte bär spår av förgyllning, höjd ca 5,5, diameter ca 20 cm

Kuntoraportti

Dekorslitage

303080

Päivämäärä:

2015-04-02