Kinesiska tallrikar 1700-talets första hälft
Klubbat för:
450 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TALLRIKAR, 2+1 st, porslin, Kina, paret Yongzheng (1723-35), rik dekor i famille rose med motiv av blommande körsbärsträd nejlikor och granatäpple, diameter ca 23 cm
Smärre tillverkningsdefekter och nagg, paret med omfattande skador/lagningar
303123
2015-04-02