Skulpturer i gips
Klubbat för:
400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
KARIN IVARSSON (1888-1975), bl a efter antiken: (2) "Venus från Milo" resp barnhuvud, signerad och daterade Karin Ivarsson 1913 resp Kaja 1914, bemålad gips, höjd ca 45 resp 21 cm
Venus från milo med skador o lagningar, barnhuvudet med smärre skador
303200
2015-04-02