Fällbord 1800-tal England

Fällbord 1800-tal England
Fällbord 1800-tal England
Fällbord 1800-tal England
Fällbord 1800-tal England
Fällbord 1800-tal England
Fällbord 1800-tal England
Fällbord 1800-tal England
Fällbord 1800-tal England
Fällbord 1800-tal England
Fällbord 1800-tal England

Klubbat för:

1 700 SEK

Utropspris

2 000 SEK

FÄLLBORD, s.k. piecrust, England omkring 1800, Georg III, rund konturerad skiva av mahogny, skulpterat ben i valnöt på pelarfot, höjd 71, diameter 76 cm

Smärre ytskador, fot med spricka

303245

2015-04-02