Fällbord 1800-tal England
Klubbat för:
1 700 SEK
Utropspris
2 000 SEK
FÄLLBORD, s.k. piecrust, England omkring 1800, Georg III, rund konturerad skiva av mahogny, skulpterat ben i valnöt på pelarfot, höjd 71, diameter 76 cm
Smärre ytskador, fot med spricka
303245
2015-04-02