Kinesiska akvarellmålningar

Kinesiska akvarellmålningar
Kinesiska akvarellmålningar

Klubbat för:

600 SEK

Schätzwert

1 000 SEK

Beschreibung

AKVARELLER, 2 st, Kina, 1900-tal, oidentifierade konstnärer, motiv av fåglar i fruktträd resp bambu, tusch och färg på papper, 66x33 resp 69x34 cm

Zustandsbeschreibung

Fläckar

303296

2015-04-03