Ljusstakar
Klubbat för:
9 600 SEK
Utropspris
12 000 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, 1800-talets första hälft, förgylld brons, fot med dekor av vinrankor och druvklasar, lösa ljusmanschetter, höjd ca 30 cm,
En ljusstake lutar, ljusmanschetter något tilltryckta, förgyllning med smärre slitage
303356
2015-04-03