Ljusstakar

Ljusstakar
Ljusstakar
Ljusstakar
Ljusstakar
Ljusstakar
Ljusstakar
Ljusstakar
Ljusstakar

Klubbat för:

9 600 SEK

Utropspris

12 000 SEK

LJUSSTAKAR, 1 par, 1800-talets första hälft, förgylld brons, fot med dekor av vinrankor och druvklasar, lösa ljusmanschetter, höjd ca 30 cm,

En ljusstake lutar, ljusmanschetter något tilltryckta, förgyllning med smärre slitage

303356

2015-04-03