Karl Nordström olja

Karl Nordström olja
Karl Nordström olja
Karl Nordström olja
Karl Nordström olja
Karl Nordström olja
Karl Nordström olja

Klubbat för:

14 000 SEK

Utropspris

12 000 SEK

NORDSTRÖM, Karl (1855-1923): Tobaksladan, monogramsignerad och daterad KN -15, olja på duk, 55x75 cm
UTSTÄLLD: Karl Nordström och Carl Eldh - minnesutställning, Liljevalchs Konsthall, Stockholm 1955.

303632

2015-04-06