Skedar sockertång silver

Skedar sockertång silver
Skedar sockertång silver
Skedar sockertång silver
Skedar sockertång silver
Skedar sockertång silver
Skedar sockertång silver
Skedar sockertång silver
Skedar sockertång silver
Skedar sockertång silver
Skedar sockertång silver

Klubbat för:

6 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

SKEDAR, 18+2 st., silver, Ryssland, 1800-tal, niellodekor med motiv från Moskva, längd ca 10,5-14 cm, SKEDAR, 12 st., silver, C.G. Hallberg,1900-talets början, med monogram, längd ca 10,5 g, SOCKERTÅNG, silver, Löndberg, Västervik 1871, dekor av blomster, längd ca 15,5 cm, total vikt ca 478 g

Delvis monogram

303777

2015-04-04