Skedar sockertång silver
Klubbat för:
6 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SKEDAR, 18+2 st., silver, Ryssland, 1800-tal, niellodekor med motiv från Moskva, längd ca 10,5-14 cm, SKEDAR, 12 st., silver, C.G. Hallberg,1900-talets början, med monogram, längd ca 10,5 g, SOCKERTÅNG, silver, Löndberg, Västervik 1871, dekor av blomster, längd ca 15,5 cm, total vikt ca 478 g
Delvis monogram
303777
2015-04-04