Skål på fot porslin

Skål på fot porslin
Skål på fot porslin
Skål på fot porslin
Skål på fot porslin
Skål på fot porslin
Skål på fot porslin
Skål på fot porslin
Skål på fot porslin
Skål på fot porslin
Skål på fot porslin
Skål på fot porslin
Skål på fot porslin

Klubbat för:

2 000 SEK

Utropspris

4 000 SEK

SKÅL på fot, 1900-talets första hälft, porslin, genombruten skål, stam med dekor av puttisar och klättrande rosor, höjd 35, diameter 33 cm

Dekor med nagg

303798

2015-04-04