Fotogenlampa i mässing och glas
Klubbat för:
600 SEK
Utropspris
1 000 SEK
FOTOGENLAMPA, 1900-talets första hälft, fot i mässing på rund sockel, kupa i glas med slipad dekor, respektive frostad glaskupa dekor, märkt Matadorbrenner, totalhöjd ca 79 cm
Slitage, enstaka buckla
303816
2015-04-04