Fotogenlampa i mässing och glas

Klubbat för:

600 SEK

Utropspris

1 000 SEK

FOTOGENLAMPA, 1900-talets första hälft, fot i mässing på rund sockel, kupa i glas med slipad dekor, respektive frostad glaskupa dekor, märkt Matadorbrenner, totalhöjd ca 79 cm

Slitage, enstaka buckla

303816

2015-04-04