Olika samlarkoppar

Olika samlarkoppar
Olika samlarkoppar
Olika samlarkoppar
Olika samlarkoppar
Olika samlarkoppar
Olika samlarkoppar
Olika samlarkoppar
Olika samlarkoppar
Olika samlarkoppar
Olika samlarkoppar
Olika samlarkoppar
Olika samlarkoppar

Klubbat för:

5 800 SEK

Schätzwert

2 000 SEK

Beschreibung

KOPPAR på fat, 7 st, varav en med lock, 1800/1900-tal, delvis handmålade och bronserade, bl a Limoges och Dresden, höjd 7-15 cm

Zustandsbeschreibung

ett lagat fat, ytslitage, lock med kantnagg

303855

2015-04-05