Klubbat för:
5 800 SEK
Schätzwert
2 000 SEK
Beschreibung
KOPPAR på fat, 7 st, varav en med lock, 1800/1900-tal, delvis handmålade och bronserade, bl a Limoges och Dresden, höjd 7-15 cm
Zustandsbeschreibung
ett lagat fat, ytslitage, lock med kantnagg
303855
2015-04-05
Har du ett liknande objekt
Vi söker föremål till våra kommande auktioner