Servis Rörstrand Formosa

Servis Rörstrand Formosa
Servis Rörstrand Formosa
Servis Rörstrand Formosa
Servis Rörstrand Formosa
Servis Rörstrand Formosa
Servis Rörstrand Formosa
Servis Rörstrand Formosa
Servis Rörstrand Formosa
Servis Rörstrand Formosa
Servis Rörstrand Formosa
Servis Rörstrand Formosa
Servis Rörstrand Formosa

Klubbat för:

14 500 SEK

Utropspris

5 000 SEK

RÖRSTRAND, servis, 113 dlr, "Formosa" (1886-1918), dekor med blommor, bestående av: 24 mattallrikar, 24 djupa tallrikar, 16 assietter, 24 desserttallrikar, 6 uppläggningsfat, 6 skålar, fiskfat, terrin med fat, sockerskål med lock, 10 kaffekoppar med fat

Kaffekoppar senare tillverkning, fiskfatet med fotnagg, 1 stekfat med krackeleringar, 4 skadade delar medföljer, någon enstaka obetydlig ej noterad nagg kan förekomma

303902

2015-04-05