Elsa Gullberg Krokus efter Arthur Percy
2015-04-06
304076
| Klubbat belopp | 1 700 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
ELSA GULLBERG (1886-1984), tygstycke i bomull, "Krokus", 1940-tal, efter mönster av Arthur Percy, ca 488x133 cm, monogramsignerad EG i tyget samt på sigill
Ej fullt genomgånget