Slaglåspistoler 1700-tal

Slaglåspistoler 1700-tal
Slaglåspistoler 1700-tal
Slaglåspistoler 1700-tal
Slaglåspistoler 1700-tal
Slaglåspistoler 1700-tal
Slaglåspistoler 1700-tal
Slaglåspistoler 1700-tal
Slaglåspistoler 1700-tal
Slaglåspistoler 1700-tal
Slaglåspistoler 1700-tal
Slaglåspistoler 1700-tal
Slaglåspistoler 1700-tal
Slaglåspistoler 1700-tal
Slaglåspistoler 1700-tal

Klubbat för:

14 000 SEK

Utropspris

10 000 SEK

SLAGLÅSPISTOLER, 1 par, ändrade från flintlås, 1700-talets mitt, dekorerade lås, helstockar med hornnäsor och mässingsbeslag med rokokodekor, i senare schatull med tillbehör, längd ca 42 cm

Slitage, lagad kolvbräcka, stockskador

304078

2015-04-06