Slaglåspistoler 1700-tal
Klubbat för:
14 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
SLAGLÅSPISTOLER, 1 par, ändrade från flintlås, 1700-talets mitt, dekorerade lås, helstockar med hornnäsor och mässingsbeslag med rokokodekor, i senare schatull med tillbehör, längd ca 42 cm
Slitage, lagad kolvbräcka, stockskador
304078
2015-04-06