Rembrandt etsning

Rembrandt etsning
Rembrandt etsning
Rembrandt etsning
Rembrandt etsning

Klubbat för:

15 000 SEK

Utropspris

8 000 SEK

REMBRANDT (1606-1669): Man wearing a close cap: Bust (Rembrandt´s father?), etsning, 1630, bladstorlek 7,8x6 cm, stämplar på baksidan: Brittish Museum - Duplicate, Litteratur: Bartsch 304, B&B 30-E, state V/V

liten pappersbristning i det nästan blanka fältet t.v. i motivet

304137

2015-04-09