Bordslampa skulptur efter Auguste Moreau

Klubbat för:

1 300 SEK

Utropspris

2 000 SEK

AUGUSTE MOREAU, efter, omgjord till bordslampa, bronspatinerad vitmetall, "Le Zephyr", signerad Aug. Moreau, elektrifierad, kupa i blå glasmassa, höjd ca 60 cm

Ej funktionstestad, hand med skada, slitage

304149

2015-04-14