Äldre gravyrer ca 110 st

Äldre gravyrer ca 110 st
Äldre gravyrer ca 110 st
Äldre gravyrer ca 110 st
Äldre gravyrer ca 110 st
Äldre gravyrer ca 110 st
Äldre gravyrer ca 110 st
Äldre gravyrer ca 110 st
Äldre gravyrer ca 110 st

Klubbat för:

9 800 SEK

1 500 SEK

ÄLDRE GRAVYER, 1500-1700 tal, totalt ca 110 st. varav ca 30 lösa huvudsakligen etsningar och kopparstick, samt 50 uppklistrade gravyrer och träsnitt (bokillustrationer), PROVENIENS: Släkten von Post

Skador

304304

2015-04-08