Kräftskål Rörstrand

Kräftskål Rörstrand
Kräftskål Rörstrand
Kräftskål Rörstrand
Kräftskål Rörstrand
Kräftskål Rörstrand
Kräftskål Rörstrand
Kräftskål Rörstrand
Kräftskål Rörstrand

Klubbat för:

4 000 SEK

Utropspris

1 500 SEK

RÖRSTRAND, kräftskål, flintgods, 1900-talets början, höjd ca 13, diameter 25 cm, medföljande 6 st skaldjursbestick i rostfritt (Gense)

Krackeleringar, smärre glasyrdefekter

304452

2015-04-09