Skålfat Kangxi (1662-1722)
Klubbat för:
4 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SKÅLFAT, porslin, Kina, 16/1700-tal, Kangxi, dekor i famille verte, motiv av fågel på blommande gren, brätte med kartuscher innehållande antikviteter, diameter ca 38 cm
Omfattande lagningar, nagg
304561
2015-04-10