Skålfat Kangxi (1662-1722)

Skålfat Kangxi (1662-1722)
Skålfat Kangxi (1662-1722)
Skålfat Kangxi (1662-1722)
Skålfat Kangxi (1662-1722)
Skålfat Kangxi (1662-1722)
Skålfat Kangxi (1662-1722)

Klubbat för:

4 600 SEK

Utropspris

3 000 SEK

SKÅLFAT, porslin, Kina, 16/1700-tal, Kangxi, dekor i famille verte, motiv av fågel på blommande gren, brätte med kartuscher innehållande antikviteter, diameter ca 38 cm

Omfattande lagningar, nagg

304561

2015-04-10