Fat Qianlong (1736-95)
Vollendet
2015-04-10
304563
| Höchstes Gebot | 650 SEK |
| Schätzwert | 1 500 SEK |
TALLRIKAR, 3+3 st, porslin, Kina, Qianlong, dekor i underglasyrblått, motiv av fåglar i trädgård, respektive pagodalandskap, diameter ca 23 cm
Lagningar, smärre nagg