Wilhelm Kåge skål

Wilhelm Kåge skål
Wilhelm Kåge skål
Wilhelm Kåge skål
Wilhelm Kåge skål
Wilhelm Kåge skål
Wilhelm Kåge skål

Klubbat för:

950 SEK

Schätzwert

2 500 SEK

Beschreibung

WILHELM KÅGE, skål, Gustavsberg, 1950-tal, Farsta, roströd och blå glasyr, signerad FARSTA KÅGE samt Gustavsbergs studio Å, höjd ca 9, diameter ca 19 cm

Zustandsbeschreibung

Fotring med lagning

304595

2015-04-09