Kinesiska skålfat Qianlong 1736-95

Klubbat för:

650 SEK

Utropspris

2 000 SEK

SKÅLFAT, 2 st., snarlika, porslin, Kina, 1700-tal, Qianlong (1736-95), dekor i underglasyrblått med motiv av blommor, utsidan med sk café-au-lait, diameter ca 22 cm

Ett fats insida med krackelyr, tillverkningsdefekter

304819

2015-04-12