Kartor 1900-tal, bl.a. kartor över kriget 1808-09

Klubbat för:

300 SEK

Utropspris

1 000 SEK

KARTOR, 1900-TAL, diverse lösa kartor,
flera i tunt papper, bl.a. Karta över sjöolyckor, 1914-20, Jernbaner dampskib og automobilier mm i Norge , Oslo 1928, Radio map of Europe, 1922, Radio map of North America, Världskriget 1914-18 (Svenska röda korset), kartor över kriget 1808-09 (Generalstaben 1922) mm.

Några revor, smärre skador, veck, fläckar mm

304890

2015-04-12