Saltkar dosor silver

Saltkar dosor silver
Saltkar dosor silver
Saltkar dosor silver
Saltkar dosor silver
Saltkar dosor silver
Saltkar dosor silver

Klubbat för:

1 700 SEK

Utropspris

1 500 SEK

SALTKAR, i form av snäcka, på fötter föreställande psykopomper, London 1877, DOSOR, 2 st., en oval på 4 fötter samt rund med profilerade kanter med invändig blå sammetsklädsel, Birmingham 1919 resp. 1926, längd 11 cm, diameter 6 cm, PEPPARSTRÖARE, 2 st., silver, Birmingham resp. Stockholm 1900-talets första del, höjd 7,5-11,5 cm

Bucklor

304970

2015-04-12