Luktdosor silver 1800-tal

Luktdosor silver 1800-tal
Luktdosor silver 1800-tal
Luktdosor silver 1800-tal
Luktdosor silver 1800-tal
Luktdosor silver 1800-tal
Luktdosor silver 1800-tal
Luktdosor silver 1800-tal
Luktdosor silver 1800-tal
Luktdosor silver 1800-tal
Luktdosor silver 1800-tal

Klubbat för:

2 000 SEK

Utropspris

1 500 SEK

LUKTDOSA, urnformad med fasetterade röda glasstenar samt knopp med vit fasetterad glassten, lock med godronnering, hänklar, botten öppningsbar, troligen Danmark, KYRKDOSA, lock med infällt mynt, Gustav III, DOSA, fickursfodral, silver, 1800-tal

Kyrkdosa med skador, samtliga med graverade ägarinitialer

304982

2015-04-13