Luktdosor silver 1800-tal
Klubbat för:
2 000 SEK
Utropspris
1 500 SEK
LUKTDOSA, urnformad med fasetterade röda glasstenar samt knopp med vit fasetterad glassten, lock med godronnering, hänklar, botten öppningsbar, troligen Danmark, KYRKDOSA, lock med infällt mynt, Gustav III, DOSA, fickursfodral, silver, 1800-tal
Kyrkdosa med skador, samtliga med graverade ägarinitialer
304982
2015-04-13