Bordsur 1800-talets andra hälft
Klubbat för:
1 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BORDSUR, 1800-talets andra hälft, patinerad och förgylld metall, plattor i alabaster, emaljerad urtavla med romerska siffror, krönt kvinnofigur, med glaskupa och sockel i trä, total höjd ca 38 cm
Pendel finns, skadad emalj, figur med skador, spräckt kupa, sockeln med skador
305023
2015-04-13