Bordsur 1800-talets andra hälft

Klubbat för:

1 100 SEK

Utropspris

2 000 SEK

BORDSUR, 1800-talets andra hälft, patinerad och förgylld metall, plattor i alabaster, emaljerad urtavla med romerska siffror, krönt kvinnofigur, med glaskupa och sockel i trä, total höjd ca 38 cm

Pendel finns, skadad emalj, figur med skador, spräckt kupa, sockeln med skador

305023

2015-04-13