Statyett Venus
Klubbat för:
8 400 SEK
Utropspris
10 000 SEK
STATYETT, Königlische Porzellan Manufaktur, Berlin, Tyskland, 1900-talets början, sittande Venus på sockel, porslin, polykromt bemålad, sockeln med dekor av blommor och förgyllningar, märkt Berlin i blått samt KPM i rött, höjd 48 cm
Smärre färgbortfall
305042
2015-04-13