Statyett Venus

Statyett Venus
Statyett Venus
Statyett Venus
Statyett Venus
Statyett Venus
Statyett Venus
Statyett Venus
Statyett Venus
Statyett Venus
Statyett Venus
Statyett Venus
Statyett Venus

Klubbat för:

8 400 SEK

Utropspris

10 000 SEK

STATYETT, Königlische Porzellan Manufaktur, Berlin, Tyskland, 1900-talets början, sittande Venus på sockel, porslin, polykromt bemålad, sockeln med dekor av blommor och förgyllningar, märkt Berlin i blått samt KPM i rött, höjd 48 cm

Smärre färgbortfall

305042

2015-04-13