Böcker Kina

Böcker Kina
Böcker Kina

Klubbat för:

2 800 SEK

Utropspris

1 000 SEK

PALMGREN, N., Sung Sherds. AB Gustavsbergs Fabriker 1963. Stor 4:o. Rikt illustrerad m. kol. plr o.a. ill. Svart originallackbd, övre guldsnitt.
KINA (2), SIRÉN, OSVALD, Kinas konst under tre årtusenden, I-II. Stockholm 1942-43.
Liten 4:o. Med delvis kolorerade planscher och andra illustrationer.
Linneband med röd dekoration och röda övre snitt. Med Valter Kraners exlibris. 2 volymer.

Ej genomgångna, slitage, en bok med kant skador

305088

2015-04-14