Brännvinssked silver 1700-tal
Klubbat för:
4 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BRÄNNVINSSKED, silver, Jonas Berg, Stockholm 1765, skedblad förgyllt med svisselerad dekor, avslut i form av ett ansikte, längd 16,5 cm, vikt ca 38 g
Baksidans skaft med ristat personnummer
305125
2015-04-14