Brännvinssked silver 1700-tal

Brännvinssked silver 1700-tal
Brännvinssked silver 1700-tal
Brännvinssked silver 1700-tal
Brännvinssked silver 1700-tal
Brännvinssked silver 1700-tal
Brännvinssked silver 1700-tal
Brännvinssked silver 1700-tal
Brännvinssked silver 1700-tal

Klubbat för:

4 400 SEK

Utropspris

3 000 SEK

BRÄNNVINSSKED, silver, Jonas Berg, Stockholm 1765, skedblad förgyllt med svisselerad dekor, avslut i form av ett ansikte, längd 16,5 cm, vikt ca 38 g

Baksidans skaft med ristat personnummer

305125

2015-04-14