Golvur Benj Baddy England

Golvur Benj Baddy England
Golvur Benj Baddy England
Golvur Benj Baddy England
Golvur Benj Baddy England
Golvur Benj Baddy England
Golvur Benj Baddy England

Klubbat för:

4 200 SEK

Utropspris

6 000 SEK

GOLVUR, omkring 1900, urverk märkt Benj. Baddy London, 1700-tal, urtavla i vitmetall med genombruten bronserad dekor, romerska siffror, huv med flankerade räfflade kolonetter, dekor i mässing, fodral i mahogny, totalhöjd ca 217 cm, pendel, lod, vev, nycklar finns

Ej funktionstestad, slitage, skador, lösa delar medföljer

305143

2015-04-14