Kinesisk urna Qing 1800-tal
Klubbat för:
25 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
URNA, porslin, Kina, 1800-tal, hexagon, dekorhänklar i form av fohundar, rik polykrom dekor i emaljfärger med motiv av figurscener med fabeldjur, turkos insida, höjd 59 cm
Spricka, smärre dekorslitage, tillverkningsdefekter
305151
2015-04-18