Kista 1900-tal
Klubbat för:
1 400 SEK
2 000 SEK
KISTA, 1900-talets första hälft, orientalisk, möjligen cederträ/kamferträ, träskuren dekor med kinesiserande motiv av figurscener, 2 lösa lådfack, beslag i mässing, höjd ca 59, 105x51 cm
Nyckel finns men fungerar ej, slitage, torrsprickor
305221
2015-04-15