Kista 1900-tal

Kista 1900-tal
Kista 1900-tal
Kista 1900-tal
Kista 1900-tal
Kista 1900-tal
Kista 1900-tal
Kista 1900-tal
Kista 1900-tal

Klubbat för:

1 400 SEK

2 000 SEK

KISTA, 1900-talets första hälft, orientalisk, möjligen cederträ/kamferträ, träskuren dekor med kinesiserande motiv av figurscener, 2 lösa lådfack, beslag i mässing, höjd ca 59, 105x51 cm

Nyckel finns men fungerar ej, slitage, torrsprickor

305221

2015-04-15