Tibetanskt skrin
Klubbat för:
1 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SKRIN, Tibet, 18/1900-tal, trä, skuren och delvis förgylld dekor, motiv drakar och ornament, lockets insida med motiv av fågel, lådor samt glasat fack, höjd ca 19, 46x34 cm
Slitage, sprickor
305260
2015-04-15