Tibetanskt skrin

Tibetanskt skrin
Tibetanskt skrin
Tibetanskt skrin
Tibetanskt skrin
Tibetanskt skrin
Tibetanskt skrin
Tibetanskt skrin
Tibetanskt skrin
Tibetanskt skrin
Tibetanskt skrin
Tibetanskt skrin
Tibetanskt skrin
Tibetanskt skrin
Tibetanskt skrin
Tibetanskt skrin
Tibetanskt skrin
Tibetanskt skrin
Tibetanskt skrin

Klubbat för:

1 600 SEK

Utropspris

3 000 SEK

SKRIN, Tibet, 18/1900-tal, trä, skuren och delvis förgylld dekor, motiv drakar och ornament, lockets insida med motiv av fågel, lådor samt glasat fack, höjd ca 19, 46x34 cm

Slitage, sprickor

305260

2015-04-15