Vinkylare från restaurang Metropol
Klubbat för:
1 600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
VINKYLARE, på fot, 1900-talets första hälft, nysilver på mässing, bär gravyr Metropol, höjd utan hänkel ca 62 cm
PROVENIENS: Restaurang Metropol, Sveavägen i Stockholm
Vinglig, avskavd plättering
305381
2015-04-16