Vinkylare från restaurang Metropol

Klubbat för:

1 600 SEK

Utropspris

1 500 SEK

VINKYLARE, på fot, 1900-talets första hälft, nysilver på mässing, bär gravyr Metropol, höjd utan hänkel ca 62 cm
PROVENIENS: Restaurang Metropol, Sveavägen i Stockholm

Vinglig, avskavd plättering

305381

2015-04-16