Fat 1700-tal

Fat 1700-tal
Fat 1700-tal
Fat 1700-tal
Fat 1700-tal
Fat 1700-tal
Fat 1700-tal
Fat 1700-tal
Fat 1700-tal

Klubbat för:

1 500 SEK

1 500 SEK

FAT, 1700-tal, möjligen Hälsingland, lergods, bemålad dekor med datering 1787, diameter ca 35 cm

Krackeleringar, nagg, äldre lagning

305410

2015-04-16