Timo Sarpaneva grytor

Timo Sarpaneva grytor
Timo Sarpaneva grytor
Timo Sarpaneva grytor
Timo Sarpaneva grytor
Timo Sarpaneva grytor
Timo Sarpaneva grytor

Klubbat för:

450 SEK

Utropspris

1 000 SEK

TIMO SARPANEVA, grytor, 2 st., gjutjärn, den rödemaljerade etikettmärkt "Made in Finland Rosenlew Sarpaneva design", diameter 20-22 cm, tillverkades 1960-72

Slitage, skador, rostangrepp, ett handtag saknas

305457

2015-04-16